Jak za starých časů: Zeman na náměstí v kampani před eurovolbami

Jak za starých časů: Zeman na náměstí v kampani před eurovolbami

Zeman znovu na náměstí. Po letech se dnes už bývalý prezident vrátí do Teplic. Lázeňské město navštívil i jako úřadující hlava státu v rámci pravidelných návštěv krajů. Tentokrát se na sever Čech vypraví na pozvání šéfa ČSSD Jiřího Paroubka, který tam pořádá velký předvolební mítink.

Bývalý prezident republiky Miloš Zeman si připomene své někdejší návštěvy krajů. Na konci května totiž vyrazí na teplické náměstí, kde před evropskými volbami podpoří Paroubkovu ČSSD, tedy stranu Česká suverenita sociální demokracie.

Do severočeských Teplic zavítá ve čtvrtek 30. května na pozvání ČSSD Jany Volfové a Jiřího Paroubka na jejich předvolební mítink.

Dle sdělení předsedy ČSSD Jiřího Paroubka vystoupí exprezident na mítinku strany v 16:30. „Bude to jako za starých časů. Lidé v Teplicích dostanou letáky do schránek,“ řekl Paroubek na tiskové konferenci.

K Teplicím má expremiér Paroubek dlouhodobě vztah, v minulosti tam i bydlel v době, kdy byl poslancem za Ústecký kraj a opakovaně tam kandidoval. Stejně tak prezident Zeman Teplice v minulosti zařadil do svého programu krajských cest, v jejichž rámci se setkával s občany napříč republikou a debatoval s nimi.

Exprezident Zeman „nové“ ČSSD Jiřího Paroubka vyjádřil podporu i svou účastí na posledním sjezdu, kde bývalý premiér Paroubek nahradil v čele strany Janu Volfovou. Ta se stala statutární místopředsedkyní a řadovým místopředsedou například bývalý senátor Petr Gawlas.

Na sjezdu v pražském hotelu Ambasador na Václavském náměstí tehdy bývalý prezident republiky nadnesl, kam by strana měla směřovat, aby se stala opravdovým reprezentantem zájmů normálních lidí.

„Sociální demokracie by neměla být stranou lidí, kteří přemýšlejí, kolik je pohlaví, nebo lidí, kteří se přilepují k dálnici. Měla by být stranou lidí, kteří jsou dnes opomíjeni. Nikdo z nás není obyčejný. Měli byste být stranou normálních lidí. Jste dědici kdysi velké strany,“ řekl Miloš Zeman.

https://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Sazka-na-trinactku-13753#1