Tisková zpráva – Střelba na slovenského premiéra Roberta Fica!

Tisková zpráva – Střelba na slovenského premiéra Roberta Fica!

Po skončení výjezdního zasedání slovenské vlády v Handlové byl slovenský premiér Robert Fico zasažen ze střelné zbraně a vážně zraněn zatím neidentifikovaným útočníkem. Byl okamžitě převezen do nemocnice a další podrobnosti tiskové agentury zatím nesdělily. Je to v první řadě útok na slovenský stát a demokracii.

Morální odpovědnost za tento útok nesou ti, kteří používají v nesčetných útocích vůči slovenskému premiérovi slovní pyrotechniku. I slova ale mohou vraždit. Robert Fico dokázal to, co před ním dokázal málokdo. Dokázal se vrátit do nejvyšších pater politiky poté, kdy už slovenská pravice a její zahraniční přátelé jásali po neuvěřitelné konstrukci související s vraždou novináře Kuciaka a jeho partnerky použité vůči Ficovi, že už je politicky vyřízený.

Robert Fico dokázal všem, jak pevný má charakter a jak je možné získat zpět důvěru lidu. Je přítelem lidu, který slouží jen slovenskému národu. Proto tolik nenávisti ze strany pravice.

Když jsem si dnes přečetl v Hospodářských novinách  článek od jakéhosi šmoka, takto slovenského novináře Petra Schutze, komentátora slovenského deníku SME, musel jsem si odplivnout. A to nejen obrazně. Přesně takovéto štvavé články jsou nástrojem, který se může změnit v rukou fanatiků či slabého mozku v palné zbraně. Takovýchto článků vůči Ficovi byly za poslední měsíce napsány stovky. Neschopné slovenské pravicové strany a jejich zahraniční přátele prostě mají společného nepřítele. Tím je Robert Fico. Když tohoto organizátora vítězství levice, nedokázali porazit politicky  ani hnusnými triky, sáhli k útoku na jeho život.

Přeji svému osobnímu příteli brzké uzdravení.

Jiří Paroubek