Japonská kalkulačka má méně funkcí než současný hejtman Bělica

Japonská kalkulačka má méně funkcí než současný hejtman Bělica

Dnešní volba hejtmana Moravskoslezského kraje potvrdila, že slova předsedy strany ANO Babiše pro členy strany z kraje platí méně než roztrhaný papír. Prostě dobře placená další funkce je pro pana Bělicu důležitější, než Babišem deklarovaný zákaz kumulace funkcí. Proto jsme navrhovali nevolit dalšího a dle našeho názoru opět problematického hejtmana“ zahájil tiskovou konferenci předseda klubu zastupitelů za ČSSD Ing. et Ing. David Dudzik. „Je proto smutné vidět všechny členy koalice, tedy ODS, ANO, SOCDEM a KDU ČSL, jak hlasují více pro svoje korýtka, než pro dobré vedení kraje.

Co nás nejvíce zarazilo, že pro tuto veskrze pravicovou koalici hlasovali i členové SOCDEM, ti přece musí vědět, jaké problémy náš kraj pálí a že je tato staronová skvadra prostě už dlouhodobě neřeší. Čím pomohla Liberty? Jak chrání naše horníky? Jak bojuje proti emisním povolenkám? Nic, nic, nic řekl Ing. Josef Kuchta krajský zastupitel za ČSSD

Možná je to tím, že dlouhodobý poslanec a bývalý ministr Moravskoslezského kraje dnes za SOCDEM Luboš Zaorálek je dnes už Pražák a tam takové problémy nemají“ doplnila s úsměvem statutární místopředsedkyně ČSSD Mgr. Jana Volfová, která se dnes tiskové konference po zasedání krajského zastupitelstva zúčastnila.

Chtěli jsme, aby se volba nekonala a práci si do konce volebního období, což je necelých 6 měsíců rozdělili stávající členové vedení kraje. Nepodařilo se nám to, ale to neznamená, že se o práci pana nového hejtmana nebudete pravidelně zajímat. Uvidíme, jak skloubí své dvojciferné množství funkcí se skutečnou prací pro občany. Jsem přesvědčen, že hlavním motivem pana Bělici je zneužití funkce hejtmana pro zviditelnění se před nadcházejícími krajskými volbami ukončil tiskovou konferenci předseda klubu Dudzik.