Exprezident Zeman se zúčastní sjezdu nové ČSSD. Potvrdil to na dnešní schůzce

Exprezident Zeman se zúčastní sjezdu nové ČSSD. Potvrdil to na dnešní schůzce

Vedení ČSSD České suverenity sociální demokracie z Moravskoslezského kraje dnes navštívilo exprezidenta Miloše Zemana v jeho kanceláři nedaleko Pražského hradu. Krajský předseda Petr Gawlas popsal pro iportaL24.cz schůzku jako konstruktivní a přátelskou.

»Mluvili jsme o nové ČSSD. O tom, že si zakládáme na faktu, že jsme strana bez jakýchkoli průšvihů a eskapád. Že pracujeme pro lidi,« popsal Gawlas, bývalý senátor.

ČSSD Česká suverenita sociální demokracie převzala někdejší úspěšnou zkratku loni v červnu, krátce poté, co sociální demokraté pod vedením Michala Šmardy na plzeňském sjezdu změnili název na prostý »Sociální demokracie« (SOCDEM).

Od té doby řady ČSSD rozšířili mnozí bývalí sociální demokraté i další lidé levicového smýšlení. Předsedkyně strany Jana Volfová nedávno vyhlásila, že svolává sjezd na 17. únor. Zúčastní se ho nejen expremiér Jiří Paroubek (informovali jsme zde), ale i sám Zeman. »Dnes nám to potvrdil, za což jsme velice rádi,« prozradil Gawlas s tím, že se exprezident na schůzce zajímal o strukturu strany.

»Zároveň velice erudovaně hovořil o situaci v Moravskoslezském kraji,« řekl Gawlas s tím, že řeč padla především na situaci v kunčické huti Liberty Ostrava»Věděl, že v Mittalu bude propuštěno 50 zaměstnanců, a zajímal se, zda Liberty přežije. Řekli jsme mu, že je to problematické, protože jediná vysoká pec je v horkém útlumu a bude velice nákladné ji rozjet. Vyslovili jsme obavy, že už je to za stávající situace konečná,« přiznal Gawlas.

Nová ČSSD se v prosinci vrátila i do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje a na problémy regionu od té doby upozorňuje jak v médiích, tak při jednáních u kulatého stolu.

Exprezident Zeman se zúčastní sjezdu nové ČSSD. Potvrdil to na dnešní schůzce