ČSSD: Jsme stranou míru, už ani koruna pro nákup zbraní na Ukrajinu

ČSSD: Jsme stranou míru, už ani koruna pro nákup zbraní na Ukrajinu

Na dnešní tiskové konferenci představila koalice ČSSD, kterou tvoří strany ČSSD – Česká suverenita sociální demokracie, Směr Česká republika a strana DOMOV, své programové priority pro volby do Evropského parlamentu.  Představil i přední lídry kandidátky.

Lídr kandidátky expremiér a předseda ČSSD Ing. Jiří Paroubek představil 5 bodů programu koalice, které rozdal všem přítomným novinářům.

„Naší prioritou je okamžité zastavení války na Ukrajině, kde se zabíjejí Slované navzájem.  Už ani korunu na nákup zbraní pro Ukrajinu, chceme prosazovat uzavření příměří a rokování o míru. To je i náš cíl pro volby do Evropského parlamentu. Tam je třeba vyměnit válečné štváče, kteří tam dnes sedí, za lidi co budou podporovat mírová řešení“ řekl předseda ČSSD Jiří Paroubek.

„Budeme v Bruselu bránit české zájmy, tedy odmítneme zrušení práva VETO, protože pak bychom se stali rukojmími velkých zemí především Německa a Francie. Z druhořadé země, kam nás naše lokajská vláda dostala, bychom se stali zemí třetího řádu.

Místo štědrých dávek migrantům, často ekonomickým, přidejme na ochranu vnějších hranic EU a vracejme nelegální migranty zpět do jejich domovů,

Budeme prosazovat podporu revize Green Dealu, protože jinak naše země nebude schopna konkurovat zemím třetího světa. Zrušme emisní povolenky, zastavme zákaz spalovacích motorů a snažme se o rozumnou ochranu životního prostředí bez ideologických a často hloupých příkazů a zákazů, jak je dnes předvádí Evropský parlament.

S tím vším jdeme do voleb a věříme, že s pomocí našich partnerů, jako jsou Svaz bojovníků za svobodu, NE Základnám a Svaz pacientů ČR uspějeme. „

Ukončil tiskovou konferenci Jiří Paroubek