Zrodilo se jihočeské STAČILO! Levicová čtyřkoalice.

Zrodilo se jihočeské STAČILO! Levicová čtyřkoalice.

Ve čtvrtek 20. června v Českých Budějovicích byly na tiskové konferenci podepsány koaliční smlouvy čtyř stran (KSČM, ČSSD, ČSNS a SD-SN). Ty se nejen ucházejí o místa v krajském zastupitelstvu, ale chtějí obrátit poměr sil v Jihočeském kraji doleva.

Za KSČM koaliční smlouvu podepsala místopředsedkyně Marie Pěnčíková, za jihočeskou KSČM předsedkyně a exsenátorka Alena Nohavová. Za ČSSD předseda Jiří Paroubek a současný krajský zastupitel Petr Sojka. Za ČSNS předseda Michal Klusáček a za jihočeskou část Ivan Fabián. Jako náhradník za SD-SN Aleny Dernerové se dostavil místopředseda Petr Heinzl.

Lídr kandidátky v našem kraji bude 37 letá praktická lékařka a trojnásobná matka ze Soběslavi – Kateřina Jirousová, která mj. působí v zastupitelstvu svého rodného města.

Hlavními body programu je pro jihočeské STAČILO! především restart sociální politiky, která dosud dle jejich tvrzení byla stávajícím vedením kraje dělána především s účely marketinku, ale nebyla uplatňována skutečně pro všechny. Chtějí říci jasné STAČILO! nedostatku zdravotního personálu v nemocnicích, čekacích lhůt, nedostatku pediatrů. To chtějí řešit nastavením podmínek tak, aby mladí lékaři neměli důvod odcházet za prací do Prahy nebo do zahraničí. Detailní program koalice má 28 stran čistého textu. Tento rekordně propracovaný a detailní dokument si jihočeské STAČILO! bere jako závazek ke všem občanům. Chce prokázat svou kvalifikaci a zároveň dát voličům konkrétní plán práce, ze kterého už se nedá tak vykličkovat, jako jen z několika laciných hesel.