Po včerejší úspěšné akci v Moravskoslezském kraji, kde byl založen i klub krajských zastupitelů, se do ČSSD České suverenity sociální demokracie hlásí desítky nových členů.

Po včerejší úspěšné akci v Moravskoslezském kraji, kde byl založen i klub krajských zastupitelů, se do ČSSD České suverenity sociální demokracie hlásí desítky nových členů.

»Od rána odpovídám na maily lidí, kteří se včera dozvěděli, že expremiér Jiří Paroubek zvažuje vstup do naší strany a zasílají nám svoje přihlášky. Je zajímavé, že vedle úplně nových lidí jsou to bývalí členové ČSSD a SPOZ, ale i dosavadní členové SOCDEM. Volají a píší starostové malých obcí a komunální politici a chtějí rozjezdu ČSSD napomoci,« řekla Jana Volfová, předsedkyně ČSSD. »Všichni přitom píší, jak moc si Jiřího Paroubka váží a považují jej za posledního skutečného premiéra, za nějž byla Česká republika opravdu suverénní zemí, která se starala o své občany,« dodala Volfová.

»Ten trend mohu potvrdit,« přidal se předseda Moravskoslezského kraje Petr Gawlas»I mně drnčí telefony a přibývají nové přihlášky, a to i starostů a komunálních politiků. Dnes už jsem přesvědčen, že moje včerejší slova o deseti mandátech v krajských volbách budou určitě naplněna,« řekl bývalý senátor Gawlas.

»Prostě lidé dnes chtějí skutečnou levici, a jak je vidět, jsou připraveni ji i podpořit,« ukončil expremiér a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Nejstarší politická strana v zemi změnila svůj název po dlouhých třiceti letech na červnovém sjezdu v Plzni. Delegáti tehdy rozhodl o tom, že se z České strany sociálně demokratické stane prostá Sociální demokracie. Změnila se i zkratka ČSSD na SOCDEM. Původní značku si následně zaregistrovala tehdejší Česká suverenita Jany Volfové, jež rovněž upravila svůj název na ČSSD Česká suverenita sociální demokracie. Strana předsedy Michala Šmardy se nechala slyšet, že podnikne právní kroky.