Lídři do Evropské unie kandidující za ČSSD se sešli s občany Teplic

Lídři do Evropské unie kandidující za ČSSD se sešli s občany Teplic

Navázat na minulost jedné z nejsilnějších politických stran chtějí lídři České suverenity sociální demokracie. Ti se ve čtvrtek 30. května sešli s občany v Teplicích na Zámeckém náměstí na mítinku před evropskými volbami. Na setkání přijal pozvání i 3. prezident České republiky Miloš Zeman.

Před samotnými projevy na náměstí se v teplickém hotelu Prince de Ligne uskutečnila tisková konference. Následné vystoupení jednotlivých přednášejících na náměstí uváděla Jana Volfová. Ta minulý rok přejmenovala stranu Česká Suverenita, kterou v té době vedla, na ČSSD – Česká suverenita sociální demokracie, aby název odpovídal zkratce ČSSD, kterou později začala pro označení této strany také používat.

Hlavní témata, se kterými jde tato strana do voleb, přednesl expremiér Jiří Paroubek, který nastoupil do funkce předsedy ČSSD před necelými 4 měsíci. „Mír na Ukrajině je prvořadý
národní zájem, ale také zájem celé Evropské unie,“ zdůraznil v úvodu programových priorit Jiří Paroubek.

Následoval výčet ohrožených českých zájmů a zároveň byl odmítnut migrační pakt, který podle Paroubka nerespektuje český národní zájem. Green Deal pak označil bývalý premiér jako neprospěšný pro občany České republiky. Zazněla i kritika na záměr zrušit právo veta.

Jiří Paroubek poté předal mikrofon bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten vyzdvihl
problém se zaostáváním České republiky v mnoha oblastech. Ke konci projevu poprosil
občany, aby šli k evropským volbám. „Nejít k volbám je zbabělost nebo přinejmenším
lhostejnost…“ prohlásil Zeman.

Po setkání s obyvateli Teplic se organizátoři vrátili opět do hotelu, tam se debatovalo o dalším postupu volební kampaně. Promluvil i Miloš Zeman. Dle jeho slov má tato strana
zariskovat, a pokud zde má výrazné osobnosti, ať je pošle i do senátních voleb.

Další setkání ČSSD s občany proběhne příští týden v Ostravě.