Je to smlouva o omezené suverenitě, tvrdil Paroubek o smlouvě s USA

Je to smlouva o omezené suverenitě, tvrdil Paroubek o smlouvě s USA

„Nelze to nazvat jinak než jako smlouvu o omezené suverenitě,“ řekl ve Sněmovně bývalý premiér a expředseda sociální demokracie Jiří Paroubek, který dorazil společně s dalšími odpůrci smlouvy o obranné spolupráci s USA.

Vrátil se tak na místa, kde dříve hřímal ještě jako lídr dříve nejsilnější strany v zemi, která nyní nemá žádného poslance. Veřejné slyšení probíhalo v zasedací místnosti Sněmovny, kterou dříve využíval poslanecký klub SOCDEM, když byla strana hegemonem levicových vlád.

Smlouva s USA, kterou potom Paroubek označil i doslova za „vazalskou“, je podle něj nadbytečná.

Nyní jedná bývalý premiér s šéfkou komunistů Kateřinou Konečnou o tom, že by se objevil na kandidátce uskupení Stačilo!, jak se má kandidátka radikální levice do Evropského parlamentu jmenovat.

„Rozumím požadavku petentů,“ řekl na veřejném slyšení předseda opozičního hnutí SPD a petičního výboru Tomio Okamura. Stěžoval si, že nejen vládní koalice, ale ani druhé opoziční hnutí ANO nechtějí přijetí takového zákona, který by umožnil referendum o mezinárodních smlouvách.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-verejne-slyseni-petice-proti-clenstvi-v-nato-a-smlouve-s-usa.A231121_151519_domaci_kop