Fico je silná nátura a nebezpečí nevnímá, řekl Paroubek. Zaujal ho detail z řeči Pellegriniho

Fico je silná nátura a nebezpečí nevnímá, řekl Paroubek. Zaujal ho detail z řeči Pellegriniho

Robert Fico necítí nějaký šok, je to silná nátura. 90 procent lidí by po takovém útoku mělo pocit, že se musí stáhnout. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl expremiér Jiří Paroubek (ČSSD). Společně s europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) oba středeční atentát na slovenského předsedu vlády důrazně odsoudili.

„Jsem člověk, který nebezpečí nevnímá. Stejně tak Robert Fico, kterého považuji za svého osobního přítele. Jak jsem slyšel z vyjádření Petera Pellegriniho, Robert necítí nějaký šok, což je zvláštní. Je to silná nátura. 90 procent lidí by po takovém útoku mělo pocit, že se musí stáhnout,“ řekl Paroubek ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ficovi zároveň popřál brzké uzdravení. To samé učinil Jiří Pospíšil: „Ve chvíli, kdy premiér Slovenské republiky bojuje o život, bych mu chtěl nejprve popřát brzké uzdravení. Zároveň bych chtěl odsoudit tento strašný čin, který byl skutečně atentátem. V této tragické chvíli je dobré přemýšlet o tom, jak zmírnit napětí ve společnosti, a to nejen u nás a na Slovensku, ale i v dalších státech Evropy.“

K atentátu na Roberta Fica došlo ve středu odpoledne. Podle čtvrtečních informací byl ve stabilizovaném stavu, který je ale nadále označován jako vážný. Mnohonásobné postřelení má mít na svědomí 71letý Juraj Cintula z města Levice. Na nahrávce pořízené krátce po svém zadržení uvedl, že nesouhlasí s politikou slovenské vlády.

https://cnn.iprima.cz/fico-je-silna-natura-90-procent-politiku-by-se-po-atentatu-chtelo-stahnout-mini-paroubek-437247