ČSSD: Počty nominací pro Jiřího Paroubka rostou, nově nominován i Bc. Pavel Havránek

ČSSD: Počty nominací pro Jiřího Paroubka rostou, nově nominován i Bc. Pavel Havránek

Během tohoto týdne se sešli další krajské konference ČSSD. Plzeňská, Jihočeská, Středočeská, Pardubická i Královéhradecká. Na všech konferencích vzešli nominace na předsedu strany pro expremiéra Ing. Jiřího Paroubka, statutární místopředsedkyni Mgr. Janu Volfovou, na řadové místopředsedy se vedle již nominovaných Ing, Petra Bendy a Petra Gawlase objevila nově kandidatura pro dlouholetého zastupitele obce Ptice a dosavadního statutárního místopředsedy ČSSD Bc. Pavla Havránka.

„Nominací Pavla Havránka chceme zajistit, aby ve vedení strany byl slyšen i hlas komunálních politiků. Jsou nejblíže našim občanům a tak znají nejlépe jejich problémy,“ řekla nově zvolená předsedkyně Středočeské krajské organizace a předsedkyně finančního výboru města Kralupy Dana Smejkalová. „Dana Smejkalová byla ještě donedávna předsedkyně okresu Mělník za SOCDEM, je jednou z řady komunálních politiků, kteří přecházejí ze SOCDEM do ČSSD. Jsem moc ráda, že se nám výrazně zvedá členská základna o zkušené politiky, kteří pod značkou ČSSD prožili kus života a odmítli liberálně progresivistickou změnu své dosavadní strany a chtějí s námi pokračovat v tradiční sociálně demokratické politice“ řekla Mgr. Jana Volfová předsedkyně ČSSD

O víkendu se očekávají další nominační konference ČSSD zejména v silné organizaci Moravskoslezského kraje a Prahy nebo zasedání předsednictev kraje jako na Vysočině či ve Zlínském kraji. „My na Vysočině jsme se rozhodli neuspořádat krajskou konferenci před sjezdem strany, protože rozhodnutím předsednictva strany o tom, že delegáty sjezdu budou všichni členové strany, kteří přijedou na sjezd, není potřeba delegáty volit. Konferenci chceme svolat během měsíce dubna, kde si schválíme i kandidátku pro krajské volby. Zatím nejsme tak silnou organizací a na sjezd jedeme všichni“ dodala s úsměvem Mgr. Jana Borkovcová předsedkyně krajské organizace Vysočina. Obdobně situaci řeší i Zlínská organizace pod vedením JUDr. Ing Karla Nedbálka.